گیاه آلوورا در افزایش مقاومت بدن در مقابل بیماری‌ها موثر است

یک داروساز گفت: گیاه آلوورا برای افزایش مقاومت بدن در مقابل بیماری‌ها موثر است.
دکتر مسعود مسنن مظفری در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا افزود: این گیاه به عنوان یک منبع تغذیه بسیار مناسب جهت افزایش سیستم ایمنی بدن تلقی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه بدن انسان همیشه یک سری پروتئین‌هایی که در ایمنی بدن نقش دارند را تولید می‌کند، ادامه داد: این گیاه نیز کمک بزرگی در روند پروتئین‌ سازی بدن دارد.
دکتر مسنن مظفری اظهار داشت: گیاه آلوورا گیاهی است که در مناطق مدیترانه‌ای رشد می‌کند که اکنون این گیاه در چند مرکز گلخانه‌ای در شهرستان شیروان نیز تولید می‌شود.
وی اظهار کرد: این گیاه دارای برگهای پهن است که از آن یک ماده ژله‌ای تراوش می‌شود که دارای اسیدهای آمینه می‌باشد و می‌توان از آن در سالاد و یا بصورت کمپوت استفاده کرد.
این پزشک داروساز با تاکید بر اینکه پوست یکی از بزرگترین محافظ‌های بدن در مقابل عوامل بیماری‌زا است، گفت: این گیاه همچنین در ترمیم، زیبایی، شادابی صورت و ایجاد ایمنی در مقابل عوامل بیماری‌زا بسیار موثر است.
دکتر مسنن مظفری یادآور شد: بهترین عامل در مقابله با بیماری آنفلوانزای خوکی و یا فصلی محافظت فیزیکی است که عمده آن از طریق دهان و پوست انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه استفاده از ماسک یکی از راه‌های پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها است، ادامه داد: اکنون دو نوع ماسک تحت عنوان ماسک‌های غیر قابل شستشو و قابل شستشو در بازار موجود است اما به دلیل اینکه ممکن است هنگام شست‌وشوی ماسکهای قابل شست‌وشو عوامل بیماری‌زا کاملا پاک نشود استفاده از آن توصیه نمی‌شود.

/ 2 نظر / 25 بازدید
هانیه

نـــــــــــــــــــه [اضطراب] آلوورا نـــــــــــــــــــــــه [سبز]

ثریا

میخواستم بپرسم برای کبد و کلیه هم خوبه؟ و اینکه شنیدم خاصیت انرزی زایی دار این می تونه راست باشه؟؟