حلول ماه مبارک رمضان مبارک

 

حلول ماه مبارک رمضان مبارک

 فرار سیدن ماه مبارک رمضان ؛ ماه نزول رحمت الهی ؛ ماه آمرزش گناهان بر مسلمانان جهان تبریک و تهنیت باد .
یا ایها الذین آمنوا کتب علیکم الصیام کما کتب على الذین من قبلکم لعلکم تتقون.(183)
اى کسانى که ایمان آورده‏اید روزه بر شما واجب شده همانطور که بر اقوام قبل از شما واجب شده بود شاید با تقوا شوید(183).

سوره بقره،آیه ۱۸۳

پیامبر خدا صلى الله علیه وآله : رمضان ، بدین سبب رمضان نامیده شده است که گناهان را مى‏سوزاند .
پیامبر خدا صلى الله علیه وآله : در نخستین شب ماه رمضان ، درهاى آسمان گشوده مى‏شود و تا آخرین شب آن بسته نمى‏شود .
پیامبر خدا صلى الله علیه وآله : اگر بنده ارزش ماه رمضان را بداند ، آرزو مى‏کند که سراسر سال ، رمضان باشد .
پیامبر خدا صلى الله علیه وآله : چون هلال ماه رمضان پدید آید ، درهاى دوزخ بسته گردد و درهاى بهشت گشوده شود و شیاطین به زنجیر کشیده شوند .
امام على علیه السلام :
روزى رسول خدا صلى الله علیه وآله براى ما خطبه‏اى ایراد کرد و فرمود : اى مردم ! همانا ماه با برکت و رحمت و آمرزش به شما روى آورده است . این ماه نزد خدا برترین ماه است و روزهایش برترین روزها و شبهایش برترین شبها و ساعتهایش برترین ساعات . در این ماه شما به میهمانى خدا دعوت شده‌‏اید و در زمره بهره‌‏مندان از کرامت خداوند قرار گرفته‌‏اید . در این ماه نفسهاى شما تسبیح خداست و خواب شما عبادت است و اعمال شما پذیرفته و دعایتان به اجابت مى‏رسد ... من برخاستم و عرض کردم : اى رسول خدا ! برترین کارها در این ماه چیست ؟ پیامبر فرمود : اى اباالحسن ! برترین کارها در این ماه خویشتندارى از حرامهاى خداوند عزّ و جل است .
امام باقر علیه السلام : رسول خدا صلى الله علیه وآله سه روز مانده از ماه شعبان ، به بلال دستور مى‏داد در میان مردم جار بزند . پس مردم را جمع مى‏کرد و بر منبر مى‏رفت و حمد و ثناى خدا مى‏گفت و مى‏فرمود : اى مردم ! همانا این ماه به شما روى آورده و آن سروَر همه ماههاست . در آن شبى وجود دارد که از هزار ماه بهتر است . در این ماه درهاى دوزخ بسته و درهاى بهشت گشوده شود . هر که این ماه را دریابد و آمرزیده نشود خداوند او را (از رحمت خود) دور گرداند .

امام صادق علیه السلام - از سفارشهاى‏آن حضرت به فرزندانش در هنگام حلول ماه رمضان - : جانهاى خود را به تلاش و کوشش وا دارید ؛ زیرا در این ماه روزیها قسمت و اجلها نوشته مى‏شود و در آن نام‏هاى میهمانان خدا که بر او وارد مى‏شوند ، نوشته مى‏گردد . در این ماه شبى هست که عمل در آن از عمل هزار ماه بهتر است .آمرزش خدا در ماه رمضان‏

پیامبر خدا صلى الله علیه وآله : هر که ماه رمضان را دریابد و آمرزیده نشود، خداوند او را (از رحمت خود) دور گرداند.

پیامبر خدا صلى الله علیه وآله - در خطبه‏اش به هنگام فرا رسیدن ماه رمضان - : بدبخت کسى است ، که در این ماه بزرگ از آمرزش خداوند محروم ماند .
پیامبر خدا صلى الله علیه وآله : کسى که در رمضان آمرزیده نشود ، در کدام ماه آمرزیده خواهد شد ؟
امام صادق علیه السلام : کسى که در ماه رمضان آمرزیده نشود ، تا رمضان آینده آمرزیده نگردد مگر آن که در عرفات حاضر شود .

التماس دعا

/ 1 نظر / 21 بازدید
هانیه

خداونداااا دوستانی دارم که در اعماق قلبم جای دارند. انان شایسته محبت اند و یادشان مایه آرامش است. در میان خلق معدن خیراند و دارنده پاک ترین خصوصیات. پس ای خدای من آنان را اکرام کن و بر صفات نیک آنان بیافزای و این ایام را برای آنان با سربلندی و سعاتمندی در دنیا و اخرت همراه بفرما آمین یا رب العالمین