سورس کد بازی منچ به زبان سی شارپ SourceCode of Mensch in C#

سورس کد بازی منچ به زبان سی شارپ SourceCode of Mensch in C# ویژه دانشجویان نرم افزار درس برنامه نویسی شیئ گرا

 

http://www.4shared.com/file/NXlDjVzO/Mensch_Game_Source_Code_C.html

 

بازی ساده، سرگرم کننده و گروهی «منچ» ۹۰ ساله شد. ۹۰ سال پیش، یعنی در سال ۱۹۱۴ میلادی، یکی از اهالی شهر مونیخ آلمان به نام یوزف فریدریش اشمیت، نوعی بازی دسته جمعی اختراع کرد. این بازی را امروزه همه ما می شناسیم.

این بازی در کشور ما به نام «منچ» مشهور شده، اما نام اصلی اش این بوده است:
«آدم! عصبانی نشو!» (! argere Dich nicht! Mensch)
بازی، ابتدا چندان مورد استقبال عموم قرار نگرفت و کسی آن را نخرید به این ترتیب سازنده آن مجبور شد، سه هزار تا از آن را در جنگ جهانی اول به سربازان آلمانی ببخشد.

پس از پایان جنگ، گروهی از سربازها سوغات جالبی را با خود به خانه آوردند و خیلی زود، این بازی ساده، به یکی از پرطرفدارترین بازی های خانوادگی تبدیل شد. در «منچ» هر فرد چهار آدمک دارد که باید با ریختن تاس و حرکت بر روی یک مسیر مشخص، این آدمک ها را از خانه شروع به خانه های پایانی ببرد.

هر آدمک، فقط با عدد شش تاس از خانه شروع بیرون می آید و بازی را شروع می کند. آدمک ها می توانند آدمک های رقیب را اگر در مسیرشان باشند، بزنند و به خانه شروع برگردانند. در این بازی هر قدر هم پیش باشی، باز هم ممکن است در آخرین لحظه آدمکت زده شود و به خانه شروع برگردی.

اگر تاس یاری ات نکند، ممکن است چند دور آدمکت در خانه شروع بماند. فقط نباید عصبانی شوی و باز باید برای پیروزی از اول شروع کنی! شاید دلیل نام اصلی بازی هم همین باشد؛ «آدم! عصبانی نشو!».یوزف فردریش اشمیت، در سال ۱۸۷۱ در شهر آمبرگ آلمان متولد شد.

او کارگاه کوچکی در شهر مونیخ داشت و وسایل بازی و سرگرمی می ساخت. تا به امروز نزدیک ۸۰ میلیون نسخه از بازی منچ در سراسر جهان فروخته شده است. شاید آسان بودن شیوه این بازی باعث شد که بزرگ و کوچک به راحتی شیوه این بازی را بفهمند و بازی کنند.

دلیل دیگر موفقیت این بازی از جنبه روان شناختی، در حس امیدواری، خشم، پیروزی و هیجان است؛ لذت تلاش برای موفق شدن، میل به هدف رسیدن و حتی خشمی که وقتی در نزدیکی رسیدن به هدف می بازی و مجبور می شوی از نو آغاز کنی.بازی «آدم! عصبانی نشو!» در کشورهای مختلف جهان با نام های مختلف عرضه شده است.

برای این بازی قدیمی رکوردهایی هم ثبت شده است: مثلاً طولانی ترین بازی منچ در سراسر جهان، پس از ۱۲۱ ساعت به پایان رسید و در طولانی ترین بازی منچ در زیر آب، رکورد ۳۶ ساعت را ثبت کرده اند.

بزرگ ترین زمین بازی منچ به ابعاد ۶*۶ متر و پر شرکت کننده ترین آن با ۳۰۰ شرکت کننده انجام شده است.هنوز پس از گذشت ۹۰ سال و با وجود انواع بازی های پیشرفته رایانه ای، منچ از پرطرفدارترین بازی های دسته جمعی مردم جهان است.

/ 0 نظر / 659 بازدید